You are currently viewing Bałtyk zimą – 5 powodów, dlaczego warto wybrać się nad morze w najchłodniejszą porę roku

Bałtyk zimą – 5 powodów, dlaczego warto wybrać się nad morze w najchłodniejszą porę roku

Bałtyk zimą – dlaczego nie? Oto 10 powodów, dlaczego warto wybrać się nad Morze Bałtyckie zimową porą.

  1. Spokój i cisza. Bałtyk w okresie zimowym to idealne miejsce dla tych, którzy szukają spokoju i odpoczynku od codziennego zgiełku. Plaże są niemalże całkowicie opustoszałe, dlatego można wybrać się na długi, niezakłócany przez nikogo spacer. Często jesteśmy przeładowani nadmiarem bodźców, stresem, codzienną pracą. Dlatego też miejsce, gdzie najbardziej będzie dominował szum fal i pojedyncze nawoływania mew, może okazać się dla naszego organizmu zbawienne.

    Spokój otoczenia pozwala nam skoncentrować się na sobie i swoich myślach. Możemy zająć się introspekcją, refleksją i rozwiązaniem problemów. Jeżeli czujemy, że musimy wypocząć – Bałtyk zimą będzie do tego idealnym miejscem.
  2. Piękne widoki. Zimą Bałtyk prezentuje się zupełnie inaczej niż latem. Szerokie plaże, jak ta w Gąskach, są pokryte śniegiem i lodem, a mniejsze miejscowości wyciszają swój rytm. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić niezwykłość tego miejsca w tej porze roku.
  3. Aktywność fizyczna i prozdrowotny jod. Masz ochotę na długi spacer? Chcesz uprawiać jogging na plaży lub proste ćqqiczenia? Dlaczego nie zdecydować się na taką aktywność zimową porą roku? Dzięki niej nie tylko unikamy tłoku, ale zaznajemy prozdrowotnego wydychania jodu oraz hartujemy organizm. Przyzwyczailiśmy się, że nad morze udajemy się latem, a tymczasem Bałtyk zimą oferuje nam czyste powietrze, które zbawiennie wpływa na układ oddechowy oraz ogólny stan zdrowia.
  4. Przebywanie bliżej natury. Bałtyk jest jednym z najważniejszych obszarów lęgowych i zimowiskowych ptaków w Europie. Zimą można obserwować imponujące stada morskich ptaków, takich jak kormorany czy nurzyki. Brak hałasu i mała obecność człowieka sprawia, że obserwacja nadmorskich gatunków jest dużo prostsza niż w środku sezonu turystycznego.
  5. Morsowanie nad Bałtykiem. Bałtyk zimą to nie tylko cisza, spacery i slow life. To także okazja, aby spróbować morsowania. Wiele grup morsów organizuje zimowe spotkania na plaży, na których chętnie powita także osoby początkujące. Masz ochotę na coś nowego? Spróbuj morsowania w zimnych falach Bałtyku!

To tylko 5 naszych propozycji spędzenia czasu zimą nad Bałtykiem. A z jakich Ty chciałbyś skorzystać?

Dodaj komentarz