You are currently viewing Dlaczego warto wyjechać na wypoczynek nad Bałtykiem w czerwcu?

Dlaczego warto wyjechać na wypoczynek nad Bałtykiem w czerwcu?

Wypoczynek nad morzem kojarzy nam się często z lipcem oraz sierpniem, plażą pełną turystów i upalnymi dniami. Tymczasem czerwiec to idealny miesiąc do wypoczynku nad Bałtykiem, o czym nie każdy wie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem i skorzystania z oferty Bałtyckiej Głębi również przed największym sezonem. Gąski w czerwcu są przepiękne, ciche oraz gwarantujące niezapomniany wypoczynek wszystkim tym, którzy szukają odskoczni od codzienności.

Dlaczego warto wyjechać na wypoczynek nad Bałtykiem w czerwcu?

Przede wszystkim w czerwcu jest mniejszy ruch turystyczny. Bez problemu znajdziemy miejsce w ulubionej restauracji, pospacerujemy po plaży czy odwiedzimy atrakcje, które są bardzo oblegane w sezonie. Urlop w czerwcu jest także po prostu tańszy – to okres poza szczytem sezonu i tyczy się to zarówno miejsc noclegowych, jak i posiłków czy biletów wstępu. Wyjątkiem może być długi weekend, kiedy przypada święto Bożego Ciała. Dla wielu osób jest to moment idealny na krótki wypad nad morze, więc warto sprawdzić kalendarz i zarezerwować pobyt odpowiednio wcześniej.

Nasz sojusznik czyli pogoda w czerwcu

Chociaż bałtycka woda nie grzeszy jeszcze wysoką temperaturą, to poprzednie sezony pokazywały, że sam czerwiec może być bardzo ciepły, a niekiedy wręcz upalny. To pozwala na plażowanie dla tych, którzy nie mają ochoty na bardzo aktywny wypoczynek (a do plaży z Bałtyckiej Głębi jest naprawdę niedaleko!). Łatwiej się też opalić, bo słońce znajduje się najwyżej nad horyzontem.

Do tego dochodzą najdłuższe dni w roku. Sprzyja to wielogodzinnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu oraz korzystaniu ze spokojnych, pięknych wieczorów z zachodami słońca. Czerwiec jest także z reguły mniej deszczowy od lipca.

Cisza i spokój czerwcowych dni

Szybszy dojazd – brak korków na drogach prowadzących do kurortów oraz tłoku w środkach komunikacji publicznej. To kolejne plusy, które przemawiają za tym, aby wyjechać na wypocznek nad Bałtykiem w czerwcu. Sam pobyt na pewno także będziemy mogli zaliczyć do udanych, jeśli jesteśmy osobami, które cenią sobie możliwość odpoczynku od hałasu i chcą zredukować ilość stresu.

Spacerując czerwcową porą, spotkamy wiele gatunków nadmorskich ptaków oraz możemy w spokoju zapoznać się z florą polskiego wybrzeża. Jeśli cenimy sobie kontakt z naturą, to przyjazd do Gąsek w czerwcu będzie zdecydowanie odpowiednim pomysłem. A jeśli wcześniej wybieraliśmy terminy lipcowe oraz sierpniowe, zapraszamy do miłej odmiany. Czerwiec da się polubić i to bardzo.

Jednym słowem, wypoczynek nad Bałtykiem w czerwcu to świetne rozwiązanie!

Dodaj komentarz