You are currently viewing Wakacje bez dziecka

Wakacje bez dziecka

Coraz więcej apartamentów i hoteli oferuje swoje pokoje wyłącznie dla osób dorosłych lub dorosłych ze starszymi dziećmi (nastolatkami). To, co kiedyś szokowało, dzisiaj coraz częściej jest normą. Czy należy unikać takich miejsc, a może wręcz odwrotnie?

Dla każdego coś dobrego!

Na pewno należy zdać sobie sprawę, że oferta turystyczna polskiego wybrzeża jest tak szeroka, że każdy bez wątpienia znajdzie tam coś dla siebie. Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczkami, całe rodzine, a także pary lub single. Nieważne, jak chcesz podróżować oraz z kim spedzać wakacje – wybierz nocleg najlepszy do swoich preferencji. Jest bardzo wiele ofert skierowanych dla rodzin z dziećmi, cechuje je to, że mają odpowiednie zaplecze dla najmłodszych. Różnorodne place zabaw na zewnątrz, czasami wewnętrzne ogródki, animatorów, odpowiednie menu, a także wyposażenie pokoi. Wszystko po to, aby najmniejsi goście czuli się jak najlepiej, a ich opiekunowie mieli do dyspozycji udogodnienia.

Wakacje bez dziecka – czemu nie?

Apartamenty dla dorosłych na swoim wyposażeniu nie mają ani łóżeczek, ani specjalnych stoliczków. Są one dostosowane dla par lub singli podróżujących bez maluchów. Jest to doskonały wybór dla każdego, kto pragnie odpocząć od dziecięcego gwaru. Wbrew pozorom nie musi być to wcale osoba bezdzietna. Często rodzice sami wybierają taki nocleg, aby móc spędzić trochę czasu z dala od maluchów. Podobnie brak jest dedykowanej infrastruktury, jak place zabaw, dziecięce ogródki itp. – nie jest to jednak żadna niedogodność, po prostu inny jest odbiorca usługi.

Plusy wybrania apartamentu child free

Przede wszystkim największą zaletą jest brak dziecięcych pisków, śmiechu czy płaczu. Trudno oczekiwać od maluchów, że zachowają idealną ciszę na wakacjach. Część rodziców też chętnie posługuje się zdaniem, że to tylko dzieci i nie napomina ich nawet w godzinach ciszy nocnej. Dla turystów poszukujących spokoju taka lokalizacja to dobry wybór. Często też osoby, które nie mogą mieć dzieci, chcą odpocząć w środowisku, gdzie nie będą musiały spotykać się z najmłodszymi na korytarzu, schodach czy restauracji. One także chętnie skorzystają z opcji child-free.

Zbędne oburzenie

Wakacje bez dziecka czasami wzbudzają niepotrzebne emocje. Przecież nikt nie wymaga od właścicieli noclegów dla rodzin z dziećmi, aby przestali je oferować. Po prostu na rynku każdy znajdzie coś dla siebie i każdemu należy się wypoczynek nad morzem w spokojnym miejscu, relaksujących kolorach oraz ciszy. Pozwólmy więc sobie na odpowiednie wybory, podyktowane tym, czego akurat potrzebujemy do odpowiedniego relaksu i spędzenia wymarzonych wakacji.

Dodaj komentarz