You are currently viewing Jak bezpiecznie zarezerwować nocleg nad morzem?

Jak bezpiecznie zarezerwować nocleg nad morzem?

Rezerwacja noclegu nad morzem może wydawać się bardzo prosta. Znajdujemy ogłoszenie, oglądamy zdjęcia, sprawdzamy opisy i… rezerwujemy. Wpłacamy zaliczkę, przyjeżdżamy w wyznaczonym terminie na miejsce i… w najlepszym wypadku okazuje się, że mamy pokój w domu pani Krysi, zamiast samodzielnego apartamentu. To jeszcze wcale nie jest tak źle! Przecież mogliśmy nie mieć go w ogóle. Jak to jest możliwe? Wystarczy, żebyśmy wcześniej dokładnie sprawdzili w odpowiednich źródłach, aby nasze wakacje nie okazały się koszmarem zamiast spełnieniem marzeń.

Gdzie sprawdzić wymarzony nocleg nad morzem?

Najbardziej popularną opcją jest skorzystanie z portalu Booking. com Jednakże nie jest to kompletna baza miejsc noclegowych. Nie znaczy to, że są oni od razu nieuczciwi. Trzeba mieć świadomość, że chociaż portal słynie z wygodnej obsługi użytkowników, pobiera także prowizję od właścicieli miejsc noclegowych, co przekłada się w praktyce na droższy nocleg. Dlatego, jeżeli nie znaleźliście swojego miejsca na Booking.com, nie oznacza to, że ono nie istnieje lub, że mamy traktować nieobecność jako podejrzaną. Jak bezpiecznie zarezerwować nocleg nad morzem, kiedy obiektu nie ma zweryfikowanego przez Booking? Czy elegancka strona internetowa wystarczy?

Z obiektami hotelowymi sprawa jest prosta, gdyż istnieje ogólnopolska baza obiektów hotelowych dostępna pod adresem turystyka.gov.pl Co jednak w przypadku apartamentów czy agroturystyki i innych obiektów noclegowych? Też nie ma większego problemu. Wystarczy, abyśmy przedzwonili do gminy właściwej wobec lokalizacji wybranego obiektu. Gminy prowadzą stosowne ewidencje i bez problemu mogą sprawdzić, czy pod wskazanym adresem świadczone są inne usługi hotelarskie. Oczywiście to najbardziej formalna z dróg, ale jednocześnie możemy mieć pewność, że obiekt istnieje naprawdę. Innymi są: sprawdzenie social mediów – z naciskiem, aby odróżnić sfałszowane konta od prawdziwych. Zapoznanie się z wizytówką w Google oraz opiniami użytkowników.

Dlaczego niektórzy dają się łatwo oszukać?

Chociaż poradników, jak bezpiecznie zarezerwować wczasy nad morzem jest bardzo wiele, co jakiś czas w sezonie słyszmy o oszukanych osobach. Tak naprawdę nie można winić tutaj wczasowiczów, którzy zmęczeni całym rokiem pracy, chcą znaleźć dla siebie jak najlepszą ofertę. Wypocząć w spokojnym otoczeniu, pełnym relaksacyjnych kolorów. O tym doskonale wiedzą przestępcy, którzy coraz wymyślniej konstruują swoje ogłoszenia. Dodają zdjęcia, jak najbardziej przekonywujące o tym, że dany apartament nad morzem naprawdę istnieje. Jest to na pozór trudniejsze do weryfikacji niż stworzenie profilu całego ośrodka.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Beata

    Ja korzystam tylko z booking. com. Najbezpieczniej 😊

Dodaj komentarz