You are currently viewing Duża czy mała miejscowość nadmorska? Która opcja jest dla Ciebie?

Duża czy mała miejscowość nadmorska? Która opcja jest dla Ciebie?

Duża czy mała miejscowość nadmorska? Spokój czy moc atrakcji – który wybór będzie dla Ciebie odpowiedni? Tutaj nie ma jednej, dobrej odpowiedzi, bo wszystko zależy od tego… czego oczekujesz!

Tworząc Bałtycką Głębię starałam się, aby to było niepowtarzalne miejsce, gdzie odpoczniesz od szybkiego stylu życiu, wielkomiejskiego gwaru i stresu, w którym większość nas żyje. Nie bez przyczyny apartamenty powstały w Gąskach – spokojnej i malowniczej miejscowości nad samym Bałtykiem. Kilka kroków i jesteś na szerokiej, piaszczystej plaży. Przyjrzmy się jednak, czy mała miejscowość nadmorska jest naprawdę odpowiednia dla Ciebie…

Mała miejscowość nadmorska – minusy

W mniejszej miejscowości życie płynie spokojniej, ale nie znajdziesz tutaj atrakcji jak szalone dyskoteki czy parki rozrywki. Potrzebujesz mnogości pubów i barów? Lubisz, kiedy cały czas coś się dzieje i masz dookoła tłum ludzi? Żyjesz w biegu, lubisz to i nie chcesz rezygnować z takiego stylu spędzania wolnego czasu również na urlopie? Gąski nie będą dobrym wyborem – poszukaj lokalizacji dużych kurortów lub nawet miast położonych nad Bałtykiem. To zdecydowanie będzie odpowiednie dla Ciebie.

Mała miejscowość nadmorska – plusy

Chcesz wypocząć daleko od zgiełku? Poznać lepiej przyrodę wybrzeża, zrelaksować się na cichej plaży (pomyśl o urlopie w czerwcu)? Mała miejscowość to okazja do wypoczynku w rytmie slow, bez gonitwy, niepotrzebnych nerwów i hałasu. Zaszyj się w ulubionej restauracji i celebruj małe chwile, wyskocz na rower lub chodź na plażę, do której jest naprawdę blisko. Pamiętaj, że wypoczynek w małej miejscowości nie musi oznaczać ani lenistwa, ani nudy. Jest to za to doskonała okazja, aby skorzystać z tego, czego może brakuje Ci na codzień – spokoju oraz wyciszenia.

O czym warto pamiętać wybierając małą miejscowość

Pamiętaj, że będziesz miał tutaj mniej głośnych atrakcji, ale też mniej sklepów czy lokali usługowych. Czasami także skomunikowanie z wybranym kierunkiem może nie być, aż tak dobre, z drugiej strony nie staniesz na pewno w korkach. Małe miejscowości kuszą pięknymi, mniej uczęszczanymi plażami, a dzięki temu masz zapewniony kontakt z naturą. Chociaż wybór należy ostatecznie do Ciebie – daj małym miejscowością szansę… często ci, którzy przyjeżdżają pierwszy raz do Gąsek, już nie wyobrażają sobie innej destynacji.

Dodaj komentarz