You are currently viewing Czy nad morze przyjechałbyś rowerem?

Czy nad morze przyjechałbyś rowerem?

Zastanawiałeś się, czy nad morze przyjechałbyś rowerem? Gdzie mógłbyś nim jeździeć? W tym artykule zapraszamy do zerknięcia na trasy rowerowe w Gąskach. Warto być aktywnym!

Trasa z Gąsek do Kołobrzegu

Trasa dla wytrawnych rowerzystów – cały odcinek ma 25 km. Jest to odcinek Międzynarodowego Szlaku Nadmorskiego (R-10). Cechuje go doskonała nawierzchnia oraz usytuowanie. Chociaż mogą znaleźć się odcinki gęsto uczęszczane w sezonie, szlak R-10 jest bardzo polecany z uwagi na swoje bezpieczeństwo i klarownie wytyczoną trasę. W Polsce przebiega ona przez następujące miejscowości:
Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów – Rewal – Kołobrzeg – Mielno – Darłowo – Jarosławiec – Ustka – Łeba – Władysławowo – Puck – Błądzikowo – Rzucewo – Gdynia – Sopot – Gdańsk – Elbląg – Frombork – Braniewo – Gronowo.

Trasę można skrócić pokonując jedynie odcinek Gąski – Ustronie Morskie lub Ustronie Morskie – Kołobrzeg. Każdy z nich ma około 12 km, więc będzie dużo łatwiejszy dla początkujących rowerzystów. Po drodze jest dużo oznaczeń, które wskazują odległość do kolejnych miejscowości.

Trasa Gąski-Bielkowo

Możemy też ruszyć czerwonym szlakiem na wschód, jest to trasa Gąski Latarnia – Sarbinowo – Mielno – Strzeżenica – Dobiesławiec – Mścice – Jamno – Łabusz – Osieki – Iwęcino – Bielkowo. Długość trasy to ok. 45 km. Piękne widoki gwarantowane.

Trasy mniej oficjalne

Jeżeli nie chcemy korzystać z Międzynarodowego Szlaku Nadmorskiego polecamy zapoznać się z alternatywnymi trasami w serwisie Traseo. Każda z nich ma opisany stopień trudności oraz długość. Informacje umieszczają sami użytkownicy, którzy także zaznaczają ciekawe miejsca przy trasie. Poniżej przykładowa trasa rowerowa Mielno – Sarbinowo – Gąski – Dobrzyca – Mielno.

Odpowiadając, czy warto nad morze rowerem? Oczywiście, że tak. Mamy w Gąskach trasę międzynarodową, ale i mniej uczeszczane szlaki. Warto je przejrzeć i ocenić własne możliwości. Warto zadbać o odpowiedni sprzęt oraz zwłaszcza latem o nawodnienie. Większość trasy R-10 będzie przebiegała przez spokojne obszary wybrzeża, ale musimy mieć na uwadze, że w sezonie zmierzymy się z większym ruchem turystycznym np. w okolicach promenad i innych uczęszczanych miejsc.

Dodaj komentarz